Tıp Fakültesi № 1

cher
Cherkasov Viktor Gavrylovych

Tıp Fakültesi № 1, Dekan

Bilim Genel Anatomi Anabilim Dalı Başkanı, Doktor (Tıp), profesör

Kiev Üniversitesi Tıp Fakültesi, 9 Eylül 1941 tarihinde hizmete açılmıştır. NI Pirogov, VA Karavaev, NM Volkovich, doktorlar VP Zrakiv, FGYanovsky, patologlar GN Minkh ve VK Vysokovych, anatomist AP Valter, hijyenistine VA Subotin ve diğerleri gibi dünya çapında ünlü bilim adamları, kurucuları arasında yer aldı.

Fakültesi'nin ilk dekanı, bölüm cerrahi kliniği başkanı, kurucusu ve başkanı, profesör Karavaev VA Fakültesi gelişimine büyük katkı yaptı, o ilk eter narkoz, ameliyat (1847) Ukrayna ilk Rusya perikardiyosentez ve cerrahi okul yaratıcıları arasında öncü oldu.

1920 Kiev Üniversitesi Kadın ve Tıp Enstitüsü Tıp Fakültesi ardından Kiev Tıp Enstitüsü reforme - Ülkemizin en eski tıbbi kurumların biridir.

Ünlü öncekilerden kökenli Glorious gelenekleri, Tıp Fakültesi № 1 ve № 2, bazı Bölümleri St. Volodymyr İmparatorluk Üniversitesi Tıp Fakültesi kurulması kez çalıştım Bölümleri tarafından desteklenmektedir. Bu bölüm tedavi Bölümleri, genel anatomi, patolojik anatomi, patolojik fizyoloji, histoloji ve embriyoloji, vb.

Itibariyle artık bu ve diğer Fakülteler Bölümler Bogomolets Ulusal Üniversitesi Tıp Fakültesi, tıp biliminin gelişiminde ilk öncelikli alanların kardinal bilimsel problemlerin çözümü için çalışan farklı alanlarda uzman güçleri birleştirerek bir sui generis bilim merkezi oluşturmaktadır.

Gastroenteroloji, kardiyak patolojisi gibi bilimsel yönleri, Bölümleri personeli tarafından geliştirilmiş, annelik ve çocuk koruma ve diğer sorunları, büyük ölçekli sağlık koruma uygulamaya onlar tarafından tanıtıldı. , Önde gelen uluslararası Üniversiteler (ABD, Avustralya, Danimarka, İngiltere, Almanya), yeni umutları ile bilimsel ve yaratıcı temas kurmak Bölümler uluslararası bilimsel kongre çalışmalarında aktif olarak yer almak ve ortaya çıkan sempozyum, öğretim üyeleri ve öğrencilere sağladığı Yurtdışında üniversite kliniklerinde denetimli serbestlik üzerinde çalışmak için fırsat.

Asya, Afrika ve Latin Amerika ülkeleri için yıllarca ders doktorların eğitim ve öğretim Fakültesi Bölümleri tarafından gerçekleştirilir.med

Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisi, Ukrayna Tıp Bilimleri Akademisi, onursal bilim akademisyenler ve ilgili üyelerine: 16 Tıp Fakültesi № 1 ve 15 Bölümler № 2 Tıp Fakültesi Bölümleri parlak grup bilim adamlarının çalışmalarını başarıyla devam Ukrayna işçiler, devlet ödüller, profesörler, bilim doktor (Tıp), ödüllü.

Kendi yetki Üniversitesi prestij temelidir. Birincisi ve en önemlisi, bilimsel araştırmalar yaygın olarak tanınan Profesör Vozianov, Milko VI, Stepankivska GK, Kulchytsky KI, Bobryk II, Zemskov VS, Andruschuk AO, Sklyarenko ET, Pelestsuk AP ve diğerleri, çöllerine nedeniyle.

Tıp fakültelerinde Başarılar Üniversitemizin gurur. Onlar sadece bilimsel araştırmalar tüm dünyada kabul aynı zamanda eğitim programı "Genel Tıp" (kod 7.110.101) altında yüksek nitelikli doktorlar eğitim. Eğitim ve öğretim tıbbi kurum ve Edebiyat Fakültesi mezunlarının genel tıp eğitimi, akademik müfredata uygun ve altı yıllık ders Ön Lisans Staj gerçekleştirilir fundamentality söz konusu alan öngörmektedir geliştirme niteliklere sahip doktorlar.

Cerrahi, iç hastalıkları, kadın doğum ve jinekoloji: T & D ana uzmanlık içinde, iş tanımına göre gerçekleştirilir.

Bir doktor, uzman, uzman mezuniyet sonrası T & E staj alır ve devlet tarafından kabul gören bir sertifika alır, yeterlilik şartlarını yerine sahip. Böyle bir sertifika tıbbi ve önleyici tedavi kurumlarında çalışma hakkı tanır. Tıp Fakültesi anlaşma, bilimsel ve pedagojik beyin gücünün eğitim ile yüksek lisans ve lisansüstü içerisinde. Yüksek başarı, Fakülte Yönetim Kurulu tarafından bilimsel çalışmalar için önerilen eğitim mezunları için bu sistem uygulanabilir.

Başarılı eğitim üzerine yüksek lisans ya da lisansüstü dersler bir doktor, uzman pozisyonları için bilimsel araştırma enstitüleri ve Ukrayna'nın tıbbi yüksek öğretim kurumları tarafından devreye sokulabilir, ilgili devlet normatif belgelere tarafından öngörülmüştür.